BLOG

I miejsce w konkursie miodów pitnych.

Miody Pitne, może nie są naszym wiodącym produktem, ale wkładamy w nie równie dużo serca co w pozostałe nasze produkty. Zdecydowanie możemy powiedzieć, że są doskonałe. Mamy w naszym zespole pasjonatów, którzy od lat dopracowują formułę naszego wyjątkowego miodu pitnego, który możecie lepiej kojarzyć pod nazwą Beescato.

Nie tylko my jesteśmy zdania, że Beescato to napój o wysokich walorach. Docenili go również jurorzy Mead Madness Cup – największego konkursu miodów pitnych w Europie.

Konkurs Mead Madness Cup organizowany jest od 2018 roku przy współpracy z EMMA (Europejskie Stowarzyszenie Miodosytników) i jest wydarzeniem towarzyszącym Europejskiej Konferencji Miodosytników. W ciągu tych zaledwie kilku lat zyskał renomę w branży i na dobre zapisał się w kalendarzu imprez świata miodów pitnych. Co ciekawe i przeznaczony jest zarówno dla miodosytników domowych jak i dla komercyjnych producentów miodu pitnego, dzięki temu uczestnicy konkursu oprócz emocji związanych z rywalizacją mogą być dla siebie cennym źródłem inspiracji.

Jest nam niezmiernie miło, że w tegorocznej edycji konkursu nasz czwórniak Beescato został dostrzeżony przez jurorów. Zdobyliśmy zaszczytne pierwsze miejsce i złoty medal w kategorii M2F, w której konkurowały ze sobą wytrawne miody pitne o owocowych nutach smakowych. Kategoria, nie jest przypadkowa  – gdyż właśnie te cechy naszego miodu od lat dopracowujemy. Postawiliśmy na wytrawny smak, aby wyróżnić się pośród na ogół słodkich miodów konkurencji. Nasze Beescato smakuje na tyle zaskakująco, że niektórzy określają je mianem wina miodowego. Na taką opinię wpływ ma zapewne również wyrazisty owocowy posmak nadający miodowi lekko kwaskowy smak i bogaty aromat.

Jeśli jeszcze nie mieliście okazji posmakować – zapraszamy do degustacji.

 

0 komentarzy
    zostaw komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *