BLOG

Nawilżający kompres z miodu i aloesu.

kompres z miodu składnikiPrzepis na ten prosty, ale działający cuda domowy kosmetyk przywędrował do nas za sprawą bloga Żyj pięknie – zrób coś z niczego. Kompres z miodu i aloesu to mikstura, która nie dość, że cudownie nawilża i odpręża skórę, to jeszcze przyspiesza gojenie oparzeń, ugryzień, otarć itp., a jeżeli coś zostanie po kuracji upiększającej można to śmiało wypić, bo specyfik działa łagodząco na stany zapalne żołądka i dwunastnicy oraz dba o naszą mikroflorę w jelitach. Aloes można też wcierać w skórę głowy, bo włosy są po nim miękkie, gładkie i bardziej elastyczne, super sprawdzi się również jako maseczka na twarz. Jedyny minus to fakt, że nie nadaje się do przechowywania, ale taki minus to nie minus. A więc warto spróbować!

Składniki:

  • liść aloesu
  • miód
  • nóż
  • łyżka
  • mamy na zdjęciu moździerz, ale okazuje się, że lepszy jest malakser

Wykonanie:

Odetnij skórkę z liścia aloesu, a następnie przy pomocy łyżeczki wybierz miąższ. Wybrany wrzuć do moździerza lub pojemnika malaksera razem z łyżką miodu.

aloes

Uwaga od autorek przepisu!

Najpierw posłużyłyśmy się moździerzem – na taką małą ilość, szkoda brudzić malakser, a poza tym podejrzewałyśmy, że aloesowy żel w takiej ilości raczej nie dosięgnie nawet ostrzy urządzenia. A było dokładnie na odwrót – żel nie chciał się rozbić w moździerzu i prześlizgiwał się pod tłuczkiem, zaś nie było problemu ze zmiksowaniem, nawet tak małej ilości.

Także od razu wrzucajcie składniki do malaksera, grudki żelu idealnie się rozbijają i mieszają z miodem.

 

kompres z miodu

Gotowe! Tak wygląda idealnie i naturalnie nawilżający kompres z miodu i aloesu!

0 komentarzy
    zostaw komentarz

    Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *